Zonguldak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

21:35 19 Mayıs 2017
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Alaplı ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

Ellerinde fener ve Türk bayraklarıyla 690 Evler Mahallesi'nde toplanan grup, bando eşliğinde marşlar söyleyerek amfi tiyatroya kadar yürüdü.

Burada toplanan grup, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, burada yaptığı konuşmada, fener alayına katılan herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Güzel bir fener alayı oldu. Gazilerimiz başta olmak üzere 7'den 77'ye herkes katıldı. Burada herkesin müzik eşliğinde gönüllerince eğlenmesini istiyorum." diye konuştu.

Etkinlikte, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol 1. Lig şampiyonu olan Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü oyuncuları tanıtılarak teşekkür belgesi verildi.

Etkinlik, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Yürüyüşe, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Garnizon Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
zonguldak
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.