Yemek

Osmanlı şerbeti kilo verdiriyor!

16:51 29 Ağustos 2016
Osmanlı şerbeti kilo verdiriyor!

Kilo vermek için uygulayacağınız kürler arasında Osmanlı şerbeti de yer almaktadır.

Osmanlı şerbeti, içerdiği malzemelerle sindirim sistemini düzenliyor, vücuttaki yağların erimesini sağlıyor ve en önemlisi olarak tok kalmanıza yardımcı olarak az yemek tüketmenize olanak sağlıyor. Bununla birlikte vücutta biriken zararlı toksinleri uzaklaştırarak, kolayca zayıflayabilmeniz için zemin oluşturuyor. Kısacası bir çok faydası bulunan Osmanlı şerbetini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Sağlıklı besinlerden oluştuğu için de hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sağlıkla ve kolayca zayıflamak için Osmanlı şerbetinin hazırlanmasına ve tüketim talimatlarına uyulmasına dikkat etmelisiniz.

Zayıflatan Osmanlı Şerbetini Hazırlamak için Malzemeler

Yarım litre kadar sıcak su

Yarım çay kaşığı miktarda safran

1 tane kuru incir

Birkaç yaprak kadar reyhan (fesleğen)

Birkaç yaprak taze nane

Zayıflatan Osmanlı Şerbetinin Hazırlanışı

Kilo verdiren Osmanlı şerbetini hazırlamak için yukarıdaki malzemeler yarım litreye göre belirlenmiştir. Eğer siz daha az veya daha fazla hazırlamak isterseniz, bu oranları dikkatlice arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Hazırladığınız Osmanlı şerbetini bir kaç gün içinde tüketmeniz gerekmektedir. Bu hususlara dikkat ederek şerbeti hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle cam bir kavanoz içine; safran, reyhan, inci ve naneyi atıp üzerine sıcak suyu ekleyin ve demlenmesi için 1,5-2 saat kadar bekletin. Daha sonra demlenen şerbeti süzün ve tüketilebilir hale getirin. Kullanacağınız miktar dışında kalanını iyi bir yerde muhafaza ediniz.

Kilo Verdiren Osmanlı Şerbeti Nasıl Tüketilmelidir?

Bu şerbet her gün ve sıklıkla içilmesi için uygun değildir. Hazırladığınız Osmanlı şerbetini haftada 2 gün şekilde tüketmeye çalışmalısınız. Yukarıda belirttiğimiz 500 ml’lik şerbeti bir gün içinde bitirebilirsiniz ama daha sonrası için 2 gün kadar beklemeniz önerilmektedir. Bu şerbet vücudunuz için güçlü bir toksin etki yaratacağından dolayı abartı derecede tüketmemeye özen göstermelisiniz.

 

 

 

 

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.