Yaşam

Kız yurdundaki olayda korkunç şüphe!

08:38 17 Şubat 2017 3 Yorum Var
 Kız yurdundaki olayda korkunç şüphe!

İstanbul'da kaldığı kız yurdunda, tartıştığı oda arkadaşları tarafından yurdun penceresinden atıldığı öne sürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Banu Kuru, yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

İstanbul Ataşehir’de bir kız öğrenci yurdunda kalan üniversite ikinci sınıf öğrencisi Banu Kuru, daha önceden aralarında husumet bulunan oda arkadaşı iki kız ile iki gün önce tartıştı. Tartıştığı kız öğrenciler tarafından yurdun penceresinden atıldığı öne sürülen Kuru, kaldırıldığı Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Olayı öğrenir öğrenmez Ordu’nun Gürgentepe İlçesi’ne bağlı Alaseher Mahallesi’nden İstanbul’a giden ailesi, yurt yöneticileri ve olaya karıştığı iddia edilen 2 kız öğrenci hakkında şikayetçi oldu. Banu Kuru’nun dayısı, aynı zamanda Gürgentepe Alaseher Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, olayla ilgili intihar görüntüsü verilmek istendiğini, ancak bu olayın peşini kesinlikle bırakmayacaklarını söyledi. Yeğeninin halen hastane yoğun bakım servisinde tedavisinin sürdüğünü ve şuurunun da kapalı olduğunu belirten Mustafa Yıldırım şunları söyledi:

"Yeğenimin kaldığı yurtta oda arkadaşlarıyla daha önceden sorunları vardı. Olay meydana gelmeden önce yeğenim ağabeyini telefonla arıyor, kızlar tarafından rahatsız edildiğini söylüyor. Ağabeyi yurdu arıyor, kardeşinin odasının ayrılması için talepte bulunuyor. Yeğenim daha sonra yurt müdürünün de yanına gidiyor. Ancak ilgilenilmediğini düşünüyoruz. Odadan çıkıp gelmiş bu yönde bilgimiz var. ’İntihar süsü’ veriliyor olaya. Ama öğrendiğimize göre olay bambaşka. Tartıştığı kızların yeğenimi camdan attığına yönelik iddialar var. Bunların araştırılmasını istiyoruz. Oda arkadaşı 2 kızdan ve yurt yönetiminden şikayetçi olduk. Yeğenimin şuuru kapalı olduğu için henüz ifadesi alınmadı. Avukatımızla gerekli hukuk mücadelesine başlayacağız, bu işin peşini bırakmayacağız."

 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Gökhan 9 ay önce Şikayet Et
  Yurtlarda öğrenciler birbirlerine baskı yapabiliyor. Özellikle aşırı uclardaki egoları ve davaları çok önemli insanlar her türlü şiddeti gösterebiliyor. Hele şu üniversitedeki siyasi baskılardan miğdem bulandı. Okul İdarecileri basiretli olsun.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  biz de böyle sorun yaşadık yurt müdürü ilgilenmedi.genel merkezi aradık. şikayetimizi bildirdik.çok ilgilendiler.anında sorun çözüldü.çocuğumuzun haberi yoktu.sorduk.sorun çözülmüş.çok sevinmişti.bir üst merkeze şikayet edin .korkmayın.
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  bazı yurtlarda böyle anlaşamama sorunları yaşanıyor.yurt müdürü olayı çözmek için gayret sarfetmiyor.bu kızı anlaşabileceği bir arkadaşıyla beraber oda ayarlaması gerekirdi.sadece düşündükleri para gelsin yeter.öğrencilerin sorunlarıyla ilgilenmiyorl
  Cevapla
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.