Yaşam

Evler, arabalar kara gömüldü

09:15 12 Ocak 2017
Evler, arabalar kara gömüldü

Soğuk ve kar yağışı tüm yurtta etkisini sürdürüyor. Konya’nın Bozkır ilçesinde kar 2.5 metreyi aştı, evler ve araçlar kayboldu!

Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Aslantaş Mahallesi'nde yaklaşık 20 gündür süren yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığı bazı yerlerde 2.5 metreyi aşınca evler ve araçlar kara gömüldü. Yalova'da Gökçe Barajı'nın yüzeyi dondu. Çukurova'yı İç Anadolu'ya bağlayan Pozantı- Tarsus-Mersin otoyolu çift yönlü trafiğe kapandı.

13 İLDE KAR TATİLİ
Çanakkale, Kırklareli ve Kırıkkale'de il genelinde, Konya'da 23, Bolu'da 5, Ordu'da 4, Denizli'de 3, Niğde'de 2, Çankırı'da 1, Tokat'ta 1, Karaman'da 1 ilçede, Nevşehir'de ise köy okulları ve taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Isparta'nın Sütçüler ilçesine bağlı kapatılan Kesme Belediyesi'nin eski Başkanı AK Partili Mehmet Kanatsız, ağılın yakınında kayıp düşünce, başını çarparak öldü.

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.