Yaşam

Robot arkadaşları ölünce hüzne boğulan maymunlar

23:38 11 Ocak 2017 2 Yorum Var
Robot arkadaşları ölünce hüzne boğulan maymunlar

Hayvanların arasına casus robotlar yerleştirip gözlemleyen bir televizyon programında; maymunlar, öldüğünü sandıkları robotun ardından yas tuttu.

Spy in the Wild programının geçtiğimiz bölümü, doğanın masumiyeti ve saflığını bir kez daha gösteren oldukça duygusal bir ana ev sahipliği yaptı.

Gerçeklerine oldukça benzeyen hayvan görünümlü robotların vahşi doğaya salındığı ve diğer hayvanların arasına karışan robotların üzerinde bulunan kameralar ile de hayvanların gözlemlendiği programda, geçtiğimiz bölümde casus bir robot maymun, Langur maymunlarının arasına bırakılmıştı.

Yavru bir maymun görüntüsüne sahip olan robotu kısa sürede benimseyen yetişkin maymunlar, onu sevip onunla oynamaya başladılar. Hatta içlerinden 'yavruya' bakıcılık yapanı bile vardı. Fakat oyun esnasında yere düşen robot, hareketsiz şekilde kalınca, diğer maymunlar onun öldüğü sandılar. Sonrasında ise ortaya çıkan anlar, kelimelerle anlatılamayacak düzeyde. 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • eren 11 ay önce Şikayet Et
    valla şu maymunlar kadar vicdan sahibi olsak yeter. doğrusu insan bu dünyanın başına gelebilecek en büyük kötülük
    Cevapla İlk beğenen sen ol
  • Bir Dost 11 ay önce Şikayet Et
    Ben, okeye dördüncüyü çok rahat bulurken cenaze taşımaya dördüncüyü bulamayan insanlar gördüm. Bunlar insanlardan çok daha vefalı. Kızdığınız insanlara hayvan demeyin.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.