Yaşam

Çocuk gelin sorununu matematik problemi sandılar

07:43 11 Ocak 2017 4 Yorum Var
Çocuk gelin sorununu matematik problemi sandılar

UNICEF ‘Kızlara Söz Ver’ isimli bir kampanya başlattı.

Kampanya için sosyal medyada yer alan görselde, “Ahmet 32, karısı Leyla ise 14 yaşındadır. İkisinin 3 yıl önceki yaşlarının toplamı kaçtır?” sorusuna yer verildi. Fakat kampanya bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından matematik sorusu olarak anlaşıldı. Soruda verilmek istenen mesaj Leyla’nın bir çocuk olduğuydu. Ancak sorunun altına gelen cevaplar, görenleri şaşırttı. Bazı sosyal medya kullanıcıları görselde yazan çocuk yaştaki gelin sorununu matematik problemiymiş gibi hesap yaptı ve ‘40’ sonucuna vardı. TÜİK’in 2015 verilerine göre 2015’te toplam 602 bin 982 resmi evlilikten 31 bin 337’sinde 16-17 yaşındaki kız çocukları gelin oldu. Çocuk yaşta evliliğin en yükkek olduğu şehir yüzde 15,3 oranıyla Kilis.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  Rızasız, zorla yaptırılan evliliklere tabiki hayır. Ama Allah'ın çocuk görmediğini 18 yaşında değil diyerek çocuk gören zihniyet haşa biz daha iyi biliriz demekten ibarettir. Algı tuzaklarına düşmemeliyiz. Bu başlık dolaştırılıp islama laf atılıyor!!
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Cevdet 1 yıl önce Şikayet Et
  Uncef Gelsin Amerikada 10 - 12 yaslarda Baba, uvey baba , amca, dayi, abi hatta kilisede papazin tecavuz ettigiyuzbinlece kiz cocuguylada ilgilensin.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • İbrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Çocuk gelin kadar önemli bir mesele de evlenmemek.
  Cevapla
 • YasinBaba 1 yıl önce Şikayet Et
  30-35 yaşında evlenen yeni nesili de bir sorun olarak görüyor muyuz. yada 7 sene gezen sonra 6 7 ayda boşananları.
  Cevapla
ETİKETLER
çocuk gelin
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.