Van

Van'da karla mücadele

15:41 24 Kasım 2017
Van'da karla mücadele

Van Büyükşehir Belediyesi, etkili olan kar yağışı sonrası, kent merkezi ve ilçelerde karla mücadele çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, 13 i̇lçe ve 684 mahallede, 175 iş makinesi ve 500 personelle karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cem Bartın, yaptığı açıklamada, çalışmalar kapsamında kırsaldaki mahalle ve grup yollarında karın temizlendiğini söyledi.

Bartın, şehir merkezinde bulunan Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Sıhke, İki Nisan ve İskele Caddesi ile mahallelerinde kaldırım ve yol temizleme çalışmalarının yapıldığı belirterek, yollarda tuzlama yapıldığını da kaydetti.

Sürücüleri kış lastiği taktırmaları konusunda uyaran Bartın, "Dün geceden bu yana yol açma çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz vardiyalı olarak çalışıyor. Birçok köy yolunu açtık. Yine ekipler tarafından çalışmalarımız devam ediyor. Tüm yolları açana kadar da mücadelemiz devam edecektir. Amacımız vatandaşların rahat ve güvenli şekilde trafikte ilerleyebilmesidir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.