Van

Zorluoğlu, Kadın Yaşam Merkezini ziyaret etti

15:01 03 Ekim 2017
Zorluoğlu, Kadın Yaşam Merkezini ziyaret etti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun eşi Sevcan Zorluoğlu, Kadın Yaşam Merkezini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara istihdam sağlanması ve kültürel sanatların yaşatılması için sürdürülen çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda kadınlara destek vermek amacıyla Sevcan Zorluoğlu, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Kadın Yaşam Merkezini ziyaret etti.

Burada kadınlarla bir araya gelen Zorluoğlu, tezgahta kilim örüp seramik boyadı.

Kültürel sanatların bir milletin geçmişi ve geleceğini yaşattığını belirten Zorluoğlu, "Kilim, seramik ve el sanatları atölyelerini gezdim. Burada gerçekten inanılmaz eserler üretiliyor. Ben bu sanat eserlerini üreten kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların bu fedakarlığıyla bu güzelliklerimiz geleceğe taşınıyor. Bende kadınlarımıza bu yolda destek olacağım." diye konuştu.

Merkezde antrenman yapan çocuk folklor ekibiyle de bir araya gelen Zorluoğlu, çocuklarla kısa süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.