Uşak

Kaybolan kedisini bulana para ödülü verecek

15:30 09 Ağustos 2017
Kaybolan kedisini bulana para ödülü verecek

Uşaklı hayvan sever Tuba Kuzu geçtiğimiz hafta kaybolan "sarman" cinsi kedisi Baldur'u bulana 500 lira ödül verecek.

Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Temmuz günü 1,5 yaşındaki sarman cinsi kedisi Baldur'un kaybolduğunu, o günden itibaren kapı kapı dolaşarak kedisini aradığını söyledi.

Bastırdıkları el ilanlarını dağıtarak kedisini bulmaya çalışan Kuzu, sarı beyaz renklere sahip kedisini bulanlara 500 lira ödül vereceğini açıkladı.

Baldur'un ayırt edici özelliklerini anlatan Kuzu, "Beyaz ve sarı renklere sahip, burnunun sağ tarafında sarı benek var, tüylerinin üst kısmı tamamen sarı, orta boyda besili bir kedi, çok uysaldır, ancak dışarı çıkmadığı için panikleyebilir, üzüntümüzden ne yapacağımızı bilmiyoruz, kedimizi görenler bizi ararsa çok mutlu olurum, üstelik bulunmasını sağlayana 500 lira ödül vereceğim." dedi.

Kayıp kedisini ararken sokakta karton koli içinde terk edilmiş yeni doğmuş 2 kedi yavrusu bulduğunu, olumsuz hava koşullarından etkilenmesin diye yavru kedileri evine getirerek bakmaya başladığını belirten Kuzu, hayvan sevgisinin kendini yaşama bağladığını söyledi.

Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu ise Baldur'un bulunması için çaba harcadıklarını belirtirken, "Herkese ulaşmaya çalışıyoruz, görenlerin bize haber vermesi yeterli. Tuba'nın üzüntüsünü çok iyi anlıyoruz, çünkü evcil hayvanlar bizim hayat arkadaşlarımız." dedi.


YORUMLAR

ETİKETLER
dişi hayvansever
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.