Tekirdağ

Para gördü mü titriyor

09:42 19 Mayıs 2017 4 Yorum Var
Para gördü mü titriyor

10 tane 100 bin TL'lik tedavülden kalkan eski banknotu bulunan Resmiye Kocaman, paralarının eski değerinden değiştirilmemesi üzerine psikolojisi bozuldu

Çorlu’da yaşayan 56 yaşındaki Resmiye Kocaman, 2009’da evini taşırken, yıllar önce saklayıp yerini unuttuğu 10 tane 100 bin liralık banknotunu buldu.

Ancak liradan altı sıfır atılmış, eski paralar da tedavülden kaldırılmıştı. Tüm çabalarına rağmen paralarının karşılığını alamayan Resmiye Kocaman’ın psikolojisi bozuldu, tedavi görmeye başladı. Paraları görünce titreme nöbeti geçirdiğini söyleyen Resmiye Kocaman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyor.

Resmiye Kocaman 1989’da Bulgaristan’ın Tervel şehrinden göç ederek Çorlu’ya yerleşti. Yıllarca fabrikalarda işçilik yapan, hasta bakan Resmiye Kocaman biriktirdiği paraları evinde sakladı. Ancak paraların yerini unuttu. Resmiye Kocaman 2009 yılında başka bir eve taşınırken 10 tane 100 bin TL’lik banknotu buldu. Ancak paradan 6 sıfır atılmış, eski paralar da tedavülden kaldırılmıştı. Resmiye Kocaman’a elindeki 6 sıfırlı paraların yaklaşık 1 milyon TL edeceği söylendi. Resmiye Kocaman da belediye ve bankalar arasında mekik dokuyarak parasının peşine düştü. Ancak ne yaptıysa elindeki paraları değiştiremedi.

Elinde paralarla 8 yıldır kapı kapı gezen Resmiye Kocaman yaşadıklarını gözyaşları içinde şöyle anlattı: “Bu paralar o zaman en büyük paraydı. Şimdi o kadar çok para istemiyorum. Bir ev alayım yeter. Sağlığımı da kaybettim. Tedavi olmak istiyorum. Para yüzünden psikolojim bozuldu. Paraları görünce titreme geliyor. Nefes alamıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istiyorum.”

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • ???? 6 ay önce Şikayet Et
  Oldu o zaman. Bende de eski paralar var bende gideyim bankaya milyoner olayım... Yuh artık... Böyle saçmalık olmaz kardeşim.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  teyze neyin kafası bu iyimiş bize de söyle bizde arada deniyek
  Cevapla
 • Hamza Atılgan 6 ay önce Şikayet Et
  on tane 100 milyon bu günün parası ile ,geçmişi değerlendirirsek bu gün en büyük banknot 200 tl o paranında edeceği 2000 tl...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • recep 6 ay önce Şikayet Et
  1000 tl eder milyon etmez 6 sıfırı at
  Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
tekirdağ
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.