Spor

UEFA açıkladı Fener, GS'ye fark attı!

11:32 12 Ocak 2017
UEFA açıkladı Fener, GS'ye fark attı!

UEFA raporlarına göre dünyada en çok ziyaret edilen futbol kulüplerinin resmi internet siteleri açıklandı. Aylık tıklanma rakamlarına göre Manchester United 8,6 milyon ziyaretçi ile birinci. Fenerbahçe 3,3 milyon ile altıncı olurken, Galatasaray 1,6 milyon ile 19. sırada yer aldı.

Fenerbahçe ve Galatasaray, taraftarların yardımıyla Avrupa devleriyle yarışıyor!

UEFA, dünyadaki futbol kulüplerinin resmi sitelerine yapılan aylık tıklama sayısına göre bir liste oluşturdu. Buna göre dünya futbolunda en çok ziyaret edilen kulüp internet sitesi, aylık 8,6 milyon ziyaretçiyle Manchester United oldu. İkinci sırada 8,5 milyon ile Arsenal, üçüncü sırada ise 7,7 milyon ziyaretçiyle Liverpool yer alırken ilk üç sırayı İngiliz takımları oluşturdu.

Barcelona ve Real Madrid ise ilk beş sırada yer alabildi. Listede dikkat çeken kulüplerden biri de Fenerbahçe oldu. Aylık 3,3 milyon ziyaretçiyle dünya futbol kulüpleri arasında resmi internet sitesi en fazla ziyaret edilen takımlardan olan sarı-lacivertliler, tabloda 6. sırada yer buldu.

Listenin ilk 20'sinde yer alan başka bir Türk takımı ise aylık 1,6 milyon ziyaretçiyle Galatasaray oldu. 

İŞTE O LİSTE...

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.