İstanbul

A Milli Kadın Basketbol takımı Fransa'ya iddialı gitti

12:03 08 Haziran 2016
A Milli Kadın Basketbol takımı Fransa'ya iddialı gitti

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Rio 2016 Olimpiyat Elemeleri'nde yapacağı maçlar için bugün Fransa’nın Nantes kentine gitti. Fransa’da ...

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Rio 2016 Olimpiyat Elemeleri'nde yapacağı maçlar için bugün Fransa’nın Nantes kentine gitti.

Fransa’da 13-19 Haziran tarihleri arasında organize edilecek Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı, turnuvaya katılmak üzere THY’ye ait bir uçakla bugün saat 12.35’de İstanbul’dan Bordeaux’ya hareket etti. Milliler oradan da aynı gün içinde Nantes kentine geçecek.
Milli Takım Kaptanı Antrenörü Ekrem Memnun hareketlerinden önce Atatürk Havalimanı’nda şunları söyledi: "Başarıya ulaşacak bir ekibimiz var. Takımda herkes Rio'da olmak istiyor. Bize yakışanı yapıp önce elemeleri geçip ardından olimpiyatlarda Türkiye'nin gücünü göstermek istiyoruz."
Gruplarda oynanacak eleme maçlarında ilk iki sırada yer alacak takımlar, üst tura çıkarak birbiriyle eşleşecek. Bu turdaki rakiplerini eleyecek 4 takım, olimpiyat vizesi alacak.

EŞLEŞMELER ŞÖYLE

Fransa'da Nantes şehrinde oynanacak maçlarda mücadele edecek takımların grupları şöyle:

A Grubu: Küba, Yeni Zelanda, Fransa
B Grubu: Kamerun, Türkiye, Arjantin
C Grubu: Beyaz Rusya, Güney Kore, Nijerya
D Grubu: Venezülla, İspanya, Çin

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.