Samsun

Matematik öğretmeninden görülmemiş iddia!

15:51 20 Mart 2017 4 Yorum Var
Matematik öğretmeninden görülmemiş iddia!

Samsun'da emekli matematik öğretmeni 59 yaşındaki Aydın Cerit'in hazırladığı matematik sorusunu doğru çözüp 19 Mayıs 2017 saat 18.00'e kadar kendisine yollayana malvarlığını bağışlayacak

Samsun'da emekli matematik öğretmeni 59 yaşındaki Aydın Cerit'in hazırladığı matematik sorusunu doğru çözüp 19 Mayıs 2017 saat 18.00'e kadar kendisine ulaştıran ilk kişiye tüm mal varlığını vereceğini açıkladı.Samsun'da oturan emekli matematik öğretmeni Aydın Cerit, Türk malı yerli hesap makinesi yapılmasını sağlamak ve özellikle asal sayılar üzerine yaptığı çalışmalara dikkat çekmek için ödüllü bir matematik sorusu hazırladı. Cerit, soruyu çözüp 19 Mayıs 2017 saat 18.00'a kadar Samsun Öğretmenevi'ne gelip kendisine ulaştıran ilk kişiye bir ev, bir dükkan ve bankadaki bir miktar parasını vereceğini açıkladı.

Yıllardan bu yana sayılar üzerine çalışmalar yaptığını anlatan Cerit, şöyle dedi:"Şu an Türkiye hesap makinesi üretimi yapamıyor. Benim yaptığım çalışmalar sonucunda şuna ulaştım; Biz de mevcut hesap makinelerinden çok daha kapsamlı olan karmaşık işlemleri yapabilen bir hesap makinesi yapabiliriz. Bunun için devletimizden yardım bekliyorum. Bir ekip oluşturulması halinde bunu gerçekleştirmem çok mümkün. Ben de bu çalışmama dikkat çekmek için bu soruyu hazırladım. Bu soruyu bilgisayarların dahi çözeceğini düşünmüyorum. Sorunun doğru cevabını belirlediğim tarih ve saate kadar bana ulaştıran ilk kişiye tüm mal varlığımı vermeyi taahhüt ediyorum. Bunlar evim, dükkanım ve bankada bir otomobil alacak kadar miktardaki para."Cerit, daha öncede hazırladığı iki matematik sorusunu çözen ilk kişiye 93 ay süresince emekli maaşını vereceğini vaat etmiş, sorunun birini çözen olmamış, diğer soruyu çözen bir kişi ise ödüle kabul etmemişti.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • efe 10 ay önce Şikayet Et
  tavsiye oku ve astronot ol.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ismail 10 ay önce Şikayet Et
  amcanın herhalde hiç işi yok,buna kafa yorana kadar ahirete kafa yorsa kesin cennete gider.
  Cevapla
 • Kübra 10 ay önce Şikayet Et
  İsmail beraber kafa yorar isek başarabiliriz bence
 • 1rfan 10 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka, ilim Çin'de bile olsa gidip alacaksın. Ve daha önemlisi elalemin kendi gideceği cennete, cehenneme asla karışmayacaksın!
 • bizden kaçmaz 10 ay önce Şikayet Et
  4 rakamını yazı karakteri ilk başlardaki satırlarda farklı son satırdakilerde farklı. sorun yanlış yani :)
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ahmet Galatalı 10 ay önce Şikayet Et
  Amca çok zeki, buradan gelebilecek cevapla, Asal sayılar arasında bir bağlantı kurmak istiyor, ki 1 milyon poundluk mükafatı kapsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.