Sakarya

Sakarya'da "huzurlu mekanlar" operasyonu

01:35 13 Ağustos 2017
Sakarya'da "huzurlu mekanlar" operasyonu

Sakarya'da polis, şehir merkezinde gerçekleştirilen "huzurlu mekanlar" operasyonunda hakkında arama kararı olan 6 kişi yakalandı, 2 adet ruhsatsız tabanca ve bin 755 kaçak bandrol ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünden 116, Sağlık İl Müdürlüğünden 11 ve Maliyeden 6 personelin katılımıyla "huzurlu mekanlar" operasyonu başlatıldı.

Kent merkezinde 18 içkili mekana düzenlenen eş zamanlı operasyonda, vatandaşların kimlik sorgulaması yapıldı, üzerleri arandı. 427 kişiye uygulanan kimlik sorgulamasında aranan 6 kişi yakalandı.

Ayrıca 2 ruhsatsız tabanca, 14 fişek, bin 755 sahte TAPDK bandrolu ele geçirilerek şüphelisiyle birlikte KOM Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü personelince yapılan denetimlerde ise mekanlara 4 bin 800 lira para cezası uygulandı, 6 iş yeri hakkında idari tutanak düzenlendi.

YORUMLAR

ETİKETLER
"huzur" operasyonu
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.