Sağlık

Yürümez demişlerdi öyle bir şeyle iyileşti ki

13:39 11 Ocak 2017 2 Yorum Var
Yürümez demişlerdi öyle bir şeyle iyileşti ki

Hayatı boyunca yürüyemeyeceği söylenen 2 yaşındaki çocuk vitaminlerle yeniden yürümeye başlayınca doktorları şaşırttı.

Tedavisi olmayan mitokondrial hastalıktan dolayı ana organları çalışmayan 2 yaşındaki Taylor Davison, iyileşerek doktorları şaşırttı. Habere göre doktorlar, erken yaşta öleceğini söyledikleri Taylor'ın tekerlekli sandalyeye bağlı kalmasını bekliyordu. Ancak genetik test, sadece B7 vitamini eksikliği olduğunu ortaya çıkarınca küçük çocuk sadece gerekli vitaminlere alarak iyileşti.

Ailesi, semptomların bir anda ortaya çıktığını ve Taylor'ın ayaktan duramamaya başladığını söyledi. Hastaneye gittiklerinde küçük çocuk titriyordu. Hastalığı yüzünden yürüyememeye ve yutamamaya başladı. Yapılan testler sonucunda mitokondrial hastalık olduğuna karar verildi ancak aile, böyle bir hastalığı daha önce duymamıştı. 

Neyse ki, ileri testler semptomları mitokondrial hastalıkla karıştırılan biyotin eksikliğine işaret ediyordu. Gerekli vitaminler verilince Taylor, semptomların birçoğundan kurtulabildi.

 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • yücel 10 ay önce Şikayet Et
    allah şükür
    Cevapla İlk beğenen sen ol
  • mehmet 10 ay önce Şikayet Et
    İyiki yürümüş EBEVEYNİN YÜZÜNDEKİ TEBESSÜM HER ŞEYE DEĞER
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.