Muğla

Şehit polis Eker'in ailesinin evinde iftar yaptılar

00:15 20 Haziran 2017
Şehit polis Eker'in ailesinin evinde iftar yaptılar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi esnasında şehit edilen polis memuru Nedip Cengiz Eker'in ailesinin evinde iftar programı düzenlendi.

Şehit polis memuru Eker'in babası Nihat Eker ve annesi Güzel Eker'in Armutalan Mahallesi'ndeki evlerindeki iftara Marmaris Kaymakam Celalettin Yüksel ve Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya eşleriyle katıldı.

Eker'in annesi Güzel Eker, iftar sofrasını şehit oğlunun sevdiği karnıyarık, pilav, biber ve patlıcan dolması ile içli köfteden oluşan yemeklerden hazırladığını belirtirken, yemeklerle ilgili anılarını da konuklarıyla paylaştı.

Duaların okunduğu iftarda Sarıkaya, şehit polis Eker'in meslektaşlarının yanı sıra halk arasında da sevilen ve sayılan bir polis olarak görev yaptığını dile getirdi.

- "Sizlerin hakkını ödeyemeyiz"

Kaymakam Yüksel, aile ile sohbetinde iftara gelmeyi uzun süreden beri planladıklarını belirterek, şehidin anne babasıyla birlikte iftar yapmanın manevi havasını yaşadıklarını ifade etti.

Millet olarak şehitlerin haklarını ödeyemeyeceklerine dikkati çeken Yüksel, "Nedip Cengiz Eker'in hakkını ödeyemeyiz. Şehidin anne ve babasının hakkını ödeyemeyiz. Hem devlet görevlisi olarak hem de kişisel olarak başımızın tacısınız. Her zaman gönlümüzde her zaman aklımızdasınız. Mübarek bir iftar sofrasında sizlerle olmaktan mutluyuz." dedi.

Şehidin anne babası da "Ayaklarınıza sağlık, geldiğinize çok sevindik" diyerek iftardaki konuklarından memnuniyeti dile getirdiler.

İftardan sonra Kaymakam Yüksel ve Emniyet Müdürü Sarıkaya şehidin ailesiyle bir süre daha sohbet etti.

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.
RadyoHome Türkülerle Türkiye Maziden Bir Demet Pop Home Efsane 4 lü Sufi Mistik