Mersin

Anamur'a huzurevi yapılacak

14:06 28 Kasım 2017
Anamur'a huzurevi yapılacak

Anamur ilçesine, huzurevi inşa edilecek.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıda, Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı yönetimi, siyasi parti, sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe temsilcileriyle bir araya geldi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, yaptığı konuşmada, huzurevi inşaat projesinin maliyetinin, yaklaşık 15 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirtti.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Türe, şunları kaydetti:

''Belediye bu işin altından kalkamaz ama bu işten de sıyrılamaz, kaçamaz. Ancak işbirliği yaparsak, birlik beraberliğimizi sağlarsak, taşın altın elimizi hep beraber koyarsak, bu işi başarabiliriz. Belediye olarak biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu birlikteliğin devamını diliyorum.''

Vakfın yönetim kurulu üyesi Kamil Körhasanoğulları ise vakfın çalışmaları hakkında katılımcıları bilgiler verdi.

Huzurevinin inşası için destek beklediklerini vurgulayan Körhasanoğulları, ''Hedefimiz sizleri de aramıza katmak suretiyle bir gönül birliği oluşturmak ve bu işi başarmak. Hedefimiz, Anamur'a bir huzurevi kazandırmak.'' dedi.

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.