Medya

Ceylan: 'Dondurma travmam var'

11:33 23 Ekim 2016
Ceylan: 'Dondurma travmam var'

Şarkıcı Ceylan hakkında bilinmeyenleri anlattı.

"TÜRKÜCÜLER AŞAĞILANIR AMA SOSYETİK DÜĞÜNLERDE BİLE 'CANEY CANEY' ÇALAR!"

Ünlü şarkıcı Ceylan, türkü ve arabesk türünde müzik yapanları aşağılayan bir kesim olduğunu söyledi ve ekledi: Ama en sosyetik düğünde bile 'Caney Caney'i söylediğinizde herkes ayağa kalkıp halay çeker. Buse Terim'in düğününde bile 'Tavukları Pişirmişem' çaldı.

Sahnede aldığınız en büyük tepki neydi?

Boğazım kuruduğu için bir gün sahnede su içtim, onu içki zannetmişler. Babam da, "Bir dakika ya, ben çocuğuma içki içirir miyim?" diye saldırıya geçmişti. Bugün hâlâ su içerken acaba içki mi zannediyorlar diye üzerimde baskı hissediyorum. Gerçekte öyle bir şey yok, ben alkol kullanmıyorum. 

Erken yaşta yıldız olduğunuz için okulunuza devam edebilmiş miydiniz?

Ben okuyamadım ve işten dolayı ortaokul birinci sınıfta okulu terk etmek zorunda kaldım. Tabii ki şöhretin bir bedeli var ve bunu ödemeden kimse bir yere gelemiyor. Tabii hayat okulunu iyi okudum. Kızım okulunu üçüncülükte bitirmişti, hatta ödülünü de bana verdiler.

Çocuk yaşta gelen şöhret sizin psikolojinizi etkilememiş miydi?

Çok gelgit yaşadım. Eve geldiğimde annemden, babamdan korkardım ama kapıyı açtığımda onlarca insan çığlık çığlığa boynuma atlardı. Evde başka, dışarıda başka biri gibi olunca kafam karıştı. Kaçırılırım diye korumalarla geziyordum.

Mesela bir hayranım askerden kaçmış ve bizim sevgili olduğumuzu zannediyordu. Ona yar olmadığım için beni tüfekle vurmaya konsere gelmiş ama başaramadı, sonra tutuklandı ve cezaevine girdi. Düşünsenize, beni sahnede vurabilirdi.

Bunlar sizde izler bıraktı mı?

"Tabii ki dondurma travmam var. Şu an bile her akşam mutlaka bir tane dondurma yerim ve bunun nedenini kimse bilmez, bunu ilk defa söylüyorum. Buzdolabımda onlarca, çeşit çeşit dondurma vardır. Çünkü sesim kısılır diye çocukken bana dondurma yasaklanmıştı ve bu bende iz bıraktı. Çok istediğim zaman iki tane de yiyorum. Anlayacağın inadına yiyorum..." dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.