21.02.2017
28 o
Vaktin çıkmasına kaldı
  • İmsak 12:15
  • Güneş 12:16
  • Öğle 12:17
  • İkindi 12:18
  • Akşam 12:19
  • Yatsı 12:20

'Şehitlere Saygı' bildirisi!

Şehir Tiyatroları ‘Şehitlerimize Saygı Haftası’ kapsamında bir bildiri hazırladı. Bildiri 30 Aralık’a kadar bütün oyunların gösterimi öncesi sahnede okunacak.

Eklenme Tarihi : 29.12.2016 09:07

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'nda ilan edilen "Şehitlerimize Saygı Haftası" kapsamında 30 Aralık'a kadar tüm oyunların gösterimi öncesinde hazırlanan bildiri okunacak. Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları'nın, Türk tiyatrosuna yön vermiş 103 yıllık bir sanat kurumu olduğunu belirterek, "Sanatçısından yöneticisine, personelinden teknik elemanına kadar kurumun her kesimi her zaman darbeye karşı olmuştur. 15 Temmuz sonrası göstermiş olduğumuz duruş ve tavır, devletin her kademesinden takdir kazanmıştır" dedi.

'BİR KEZ DAHA DEKLARE EDİYORUZ'

Efiloğlu, aynı tavır ve duruşla, "Şehitlerimize Saygı Haftası"nın düzenlendiğini kaydederek, "Oyunlarımızın öncesinde, hazırlamış olduğumuz bildiri, değerli sanatçılarımız Zihni Göktay ve Nilgün Kasapbaşoğlu tarafından okunarak seyircilerimizle paylaşılacaktır. İBB Şehir Tiyatrosu olarak devletimize ve milletimize her türlü hain ve alçakça kurulacak tuzaklara karşı olduğumuzu bir kez daha deklare ediyoruz" diye konuştu. Şehir Tiyatroları'nda 26-30 Aralık tarihlerinde ilan edilen "Şehitlerimize Saygı Haftası" kapsamında okunan bildiri "Şahidiz. Şehitlerimiz Malazgirt'ten, Çanakkale'den bugüne varlığımızın sebebidir/ Şahidiz. Şehitlerimiz üstünde durduğumuz mukaddes toprağın asıl sahipleridir" cümleleri ile başlayıp İstiklal Marşı'nın dizeleri ile son buluyor.

Kaynak: Sabah
250

Ajans Haberleri

Ülke, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.

Ajanslar