Kastamonu

Kastamonu'daki trafik kazası

22:21 21 Kasım 2017
Kastamonu'daki trafik kazası

Keskinışık, savunmasında suçsuz olduğunu belirtti.

Kastamonu'da 1 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı trafik kazasında yargılanan sürücülere 2 yıl 11 ay ve 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" iddiasıyla tutuksuz yargılan Tahsin Keskinışık ve avukatı katıldı. Duruşmaya diğer sanık Barış Şahinsoy katılmadı.

Mahkeme heyeti, kamyon sürücüsü Keskinkılıç'a 2 yıl 11 ay hapis cezası verdi. Keskinkılıç'ın hapis cezası 21 bin 200 lira para cezasına çevrilirken, otomobil sürücüsü Barış Şahinsoy'da 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Şahinsoy'un cezası da 12 bin 100 lira para cezasına çevrildi.

- Olay

Taşköprü yolu Hacıbey kavşağında 2 yıl önce meydana gelen trafik kazasında Tahsin Keskinışık'ın kullandığı 37 AP 219 plakalı hayvan yüklü kamyon ile Barış Şahinsoy'un kullandığı 16 BK 785 plakalı otomobil çarpışmıştı.

Kazada, kamyonda bulunan Hüseyin Kavulcu hayatını kaybetmiş, 3 kişi de yaralanmıştı.


YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.