Karabük

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

14:53 21 Nisan 2017
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, koltuklarını çocuklara bıraktı.

Vali Aktaş, makam koltuğunu Kayabaşı İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Ayşe Gül Akçay'a devretti.

Makama oturma fırsatı verdiği için Vali Aktaş'a teşekkür eden Akçay, "Burada bütün çocukları temsil ettiğim için ayrıca bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Biz çocuklara bu özel günü hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'e de ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün bizler için bir bayram, dünya çocukları ile aramızda bir dostluk köprüsüdür. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun barış içinde eğitim almak tüm çocukların hakkıdır. Bu vesileyle bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum." diye konuştu.

Karabük Belediye Başkanı Vergili, makam koltuğunu Kartaltepe İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Efe Yılmaz'a devretti.

Temsili belediye başkanlığı için makam koltuğunu devralan Yılmaz, şunları söyledi:

"Bu koltuğu bana takdim eden Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızın Karabük'e yapmış olduğu yürüyen merdivenler sayesinde ulaşımımız kolaylaştı. Bunun için Başkanıma çok teşekkür ederim. Güzel parklar yapıldı, spor alanları yapıldı. Eskiden bu şekilde değildi. Yapılan hizmetler için Belediye Başkanımız Rafet Vergili’ye teşekkür ederim."

Vergili, ziyarette bulunan öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Aksoy da, koltuğunu Misak-ı Milli İlkokulu 4. sınıf öğrencisine bıraktı.

Koltuğa oturan çocuklar, okul bahçelerine yeşil alan ve okul önlerine bariyer yapılmasını istediler.

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.