Hatay

Türkmendağı'na insani yardım

13:53 28 Kasım 2017
Türkmendağı'na insani yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye'nin Türkmendağı bölgesiyle Yayladağı sınırındaki çadır kentlere et ve balık konservesi yardımı gönderildi.

İHH Suriye Çalışmaları Yayladağı Ofisi Sorumlusu Mustafa Culha, yaptığı açıklamada, Türkmendağı ve Hırıpticöz köyündeki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı sürdürdüklerini söyledi.

Suriye'deki iç savaşın milyonlarca insanı mağdur ettiğini vurgulayan Culha, "Kış mevsiminin de gelmesiyle soğuk havalar insanları olumsuz etkiliyor. Bu nedenle insani yardım çalışmalarımıza hız kazandırdık. Son olarak Lazkiye kırsalında yer alan Türkmendağı ve İdlib kırsalında yer alan Hırıpticöz köyüne 6 bin et, 2 bin 500 adet ise balık konservesi dağıttık." ifadesini kullandı.

İki bölgeye günlük 35 bin ekmek dağıttıklarını da ifade eden Culha, Suriye'ye yönelik insani yardımlarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.


YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.