Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstismarla adalet aranmaz

23:27 19 Haziran 2017 1 Yorum Var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstismarla adalet aranmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları vefa iftarında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları iftar programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'nin tepki yürüyüşünü eleştiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şimdi birileri yürüyor, sokak, cadde filan. Aynen Demirel'in dediği gibi 'Yollar yürümekle aşınmaz.' Bunlar da tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacaklar ancak ellerindeki 'adalet' levhalarını, levhalar bile utanır bunlardan, istismarla adalet aranmaz. Siz bu ülkede, parlamentonun kahir ekseriyetine sahip olan AK Parti'nin kapatılması davalarının açıldığı o günlerde 'Ankara'da da yargıçlar varmış' diye sokaklara dökülen adamlarsınız. Şimdi kalkıp utanmadan, sıkılmadan AK Parti'yi adaletsizlikle veyahut da adalet noktasındaki sıkıntıları yaşayanların yanında yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır, yargının verdiği bu karara da saygı duymak zorundasınız."

"Demokrasiyi hukuk standartları içinde tesis ettik"

Demokrasiyi hukuk standartları içinde tesis ettiklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biz, ülkemizin karışmasını istemiyorduk. Biz, ülkemizi hendeklerle, çukurlarla, bombalarla, şunlarla, bunlarla tehdit edenler gibi, işte şimdi de bu beyefendiler gibi sokaklara dökülmek suretiyle her tarafı tahrik etmek suretiyle, biz kendimize bir demokrasi mücadelesi tesis etmedik. Tam aksine demokrasiyi, hukuk standartları içinde mücadeleyi vererek yürüttük, tesis ettik."

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Fehmi 5 ay önce Şikayet Et
    Adaletsizlik yıllardır sürüyor. CHP in döneminde yasakları protesto edenlerin başına neler getirildiğini halk biliyor. Başörtüsü yasağa karşı yürüyenler bilir. 100 yıl üniversite rektörü yürüyüşe katıldığı için ihraç edilmedi mi? ben bu 400 bin hakim kadrosunu CHP ye vermedi mi, MHP yemi verecektim diyen adalet bakanını unutur mu? Kııçdaroğlu dönüp bir arakasına baksa bunları görecektir.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.