Güncel

Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı girişimi

17:19 21 Nisan 2017
Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı girişimi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü olduğu iddia edilen araçla saldırı düzenlemek isteyen terörist polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Suruç Devlet Hastanesi yakınlarında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Anadolu Ajansı'nın geçtiği bilgiye göre olayda saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Can kaybının yaşanmadığı saldırı sonrası bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi.

DHA'nın ilk geçtiği bilgilere göre saldırı girişiminin Suruç Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik olduğu bilgisi yer almıştı. 

AKÇAKALE'DE İSE ARAÇTA PATLAMA MEYDANA GELDİ

Bu arada İHA'nın haberine göre Şanlıurfa'nın Akçakale istikametinden Suruç'a seyreden 33 CFY 63 plakalı beyaz bir otomobil, şehir girişine 1 kilometre mesafede polis ekiplerini görünce mezarlık yakınlarında park etti. Şüphelenen polislerin kendisini fark etmesi üzerine araçta bulunan kadın teröristin, araca yüklenen bombayı patlattığı öğrenildi.

Kadın teröristin araç içerisinde öldüğü belirtilirken, hedefinde ise yaklaşan 1 Mayıs ve 23 Nisan kutlamalarının yanı sıra referandum protestosu yapan gruplar olabileceği belirtildi.

YORUMLAR

ETİKETLER
bombalı saldırı
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.