Güncel

Şok Ekmeleddin İhsanoğlu iddiası...

08:21 21 Nisan 2017 4 Yorum Var
Şok Ekmeleddin İhsanoğlu iddiası...

FETÖ’nün ‘Colorado imamı’ Hasan Polat, Gülen’in 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yapmış olduğu bir konuşmasında söylediği sözlerle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi mesajı verdiğini öne sürdü.

İstanbul’daki darbeci generalleri yönelik iddianamede, uzun yıllar örgütte yöneticilik yapan ve etkin  pişmanlık hükümlerinden yararlanan ‘kriptoloji uzmanı’ Hasan Polat’ın ifadelerine yer verildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde okurken örgüte giren ve okul bittikten sonra Colorado imamlığına atanan Polat, 2002 yılında Türkiye’ye döndü. İzmir Yamanlar Koleji’ndeki yapılan özel görüşme dahil Gülen’in il ve ülke imamlarının da katıldığı çok sayıda özel toplantılarına katılan Polat, 1994’te Gülen Türkiye’de iken FEM dershanesinin 5’inci katında kendi odasında yapmış olduğu sohbet ve vaaz adı altındaki kayda alınan konuşmalarının kriptoloji sorumluluğunu da üstlenmişti.

‘İhlas-ı Ekmel’ mesajı

Kriptolog Hasan Polat’ın ifadesinde,  Fetullah Gülen’in kayıt altına aldırdığı ve o dönem kasete aktarılan konuşmalarında geçen özel mesajların yer aldığı metrajları kesip yeni bir kasete aktardıktan sonra hangi bürokrasi ve birimle ilgiliyse o birimlere dağıttığını söyledi. Gülen’in konuşmalarının yaklaşık 2-3 dakikalık bölümlerinde istediği talimatları verdiğini anlatan Hasan Polat, iddianamede cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında da bilgi verdi. İddianamede, “Örnek vermek gerekirse Gülen, 2014 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yapmış olduğu bir konuşmasında ‘iman-ı ekmel, ihsan-ı ekmel ve ihlas-ı ekmel’ tabirlerini kullanmıştır. İslam’da bu tamlamalar bulunmamaktadır. Burada verilen mesaj, aday olan Recep Tayyip Erdoğan karşısındaki aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme talimatıdır” denildi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • yunaklı 9 ay önce Şikayet Et
  Ekmeleddin, Süleyman Demirel in de projesiydi. Ancak RTE yıkmaları mümkün değildir.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ihsan 9 ay önce Şikayet Et
  zaten onun projesi olduğu belliydi
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • abdullah kul izmir 9 ay önce Şikayet Et
  2014 yılında cumhurbaşkanlığı seçiminde kesinlikle ekmelettin ihsanoğlu dediler bende cemaati şirkette izmirde çalıştım r.tayyip erdoğana oy vermediler.erdoğanı gözden çıkartmışlardı.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Rabbime şükür ki bu millet iyiliğe layık ki yönetici olarak iyi insanlar geçti.
  Cevapla
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.