Güncel

HDP'li Ferhat Encü tutuklandı

19:22 17 Şubat 2017
HDP'li Ferhat Encü tutuklandı

15 Şubat'ta tahliye edilen HDP milletvekili Ferhan Encü tekrar gözaltına alındıktan sonra tutuklandı

Avukatlarının yaptığı başvuru üzerine 2 gün önce tahliye edilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, bugün (CUMA) Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda yeniden gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Şırnak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' ve 'örgüt propagandası yapmak' suçlarından 22 yıla kadar hapis istemiyle 4 Kasım 2016 tarihinden beri iki ayrı davadan tutuklu yargılanan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü için Diyarbakır ve Şırnak'taki mahkemeler tahliye kararı vermişti. Encü, 15 Şubat'ta Kocaeli Kandıra Cezaevi'nden çıkmıştı.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tahliye kararına yaptığı itiraz üzerine Şırnak 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Encü hakkında yakalama kararı çıkardı. Tahliyesinden iki gün sonra İstanbul'dan uçakla Şırnak'a inen Ferhat Encü, Şerefattin Elçi Havalimanı'nda polis tarafından gözaltına alınarak adliyeye götürülmüştü.

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.