Güncel

Son anda hayatını kurtardı!

10:11 17 Şubat 2017 1 Yorum Var
Son anda hayatını kurtardı!

Kadını kurtaran İsmail Ağdemir, insanlık görevini yaptığını, bu zamana kadar 10 kişinin hayatını kurtardığını söyledi

Adana'da bir genç, köprüden nehri seyrederken dengesini kaybedip suya düşen kadını kayıkla kurtardı. Genç, sağlık ekipleri gelinceye kadar kadının elini bırakmayıp ısıtmaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, Fatma Özgün (48) isimli kadın sabah saatlerinde tarihi Taşköprü'den geçerken bir süre Seyhan Nehri'ni seyretmek istedi. Bu sırada dengesini kaybeden kadın birden nehre düştü. Çevredeki vatandaşların bağırması üzerine nehirde balonlara atış yaptıran ve kayıkla nehirde bulunan İsmail Ağdemir, sesin geldiği yöne doğru hareket etti. Kısa sürede kadının yanına gelen Ağdemir su içinde çırpınan ve batmak üzere olan kadını kayığa alıp kıyaya getirdi.

Bu sırada yoldan geçen Kadir Ökmen isimli bir vatandaş da beresini, eldivenlerini ve montunu kadına verdi. Vatandaşlar olay yerine ambulans çağırdı. Ağdemir ise kadın çok üşüdüğü için eline eldiven giydirmesine rağmen sağlık ekipleri gelene kadar kadının elini biran olsun bırakmayıp ısıtmaya çalıştı.

Kadir Ökmen ise kadının başının altında bir taş getirip koydu. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri kadını hastaneye götürdü. Kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kadir Ökmen adlı vatandaş, kadının nehre düştüğünü gördüğünü daha sonra kayıkla gelen gencin çıkardığını kendisinin de kıyafetlerini vererek yardım ettiğini söyledi.

İsmail Ağdemir ise nehirde balonlara atış yaptırdığı sırada bir ses duyduğunu, kayıkla olay yerine gelerek kadını kurtardığını daha öncede 10 kişiyi böyle kurtardığını insanlık görevini yaptığını ifade etti.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun böyle gençlere.Allahu Teâlâ sizden razı olsun. İyilik eden iyilik bulur.Topluma, ulkemize, dünyamıza ve insanlığa böyle insanlar lazım.Gencler Allah-u Teala sizleri ve sizin gibi temiz insanları dünya ve ahirette mesut eylesin.Allahu Teala kimseyi çaresiz eylemesin.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.