Güncel

Başyaverin 15 Temmuz bahanesi güldürdü!

08:20 17 Şubat 2017 5 Yorum Var
Başyaverin 15 Temmuz bahanesi güldürdü!

Başyaver Bekir Furkan Özdaban darbe gecesi mesaide olmasına bu kılıfı uydurdu

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gökçe'nin KKTC'deki FETÖ yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başyaveri Bekir Furkan Özdaban, 15 Temmuz gecesi KKTC'de Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nda mesaide olduğu anlaşıldı.

'RUMLAR SALDIRABİLİR' BAHANESİ

Özdaban, savcılık sorgusunda buna ilişkin verdiği ifadede, “Rumlardan saldırı olabilir, mesaiye gelin” talimatı üzerine mesaiye gittiğini ve karşı tedbir amacıyla er ve erbaşları tam teçhizatlı olarak topladıklarını iddia etti. Özdaban, “Er ve erbaşlardan darbecilere destek verdiğimi söyleyen olursa, rütbelerimi kendim sökerim” diyerek kendisini savunmaya çalıştı.

HUSUSİ SORUMLULARLA 18 GÖRÜŞME

Soruşturma dosyasına ayrıca önemli bir delil daha eklendi. FETÖ üyeliğini kabul etmeyen Özdaban'ın aynı telefon hattından FETÖ'nün mahrem yapılanmasında yer alan “hususi sorumlu”larla telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Özdaban'ın farklı tarihlerde bu şahıslarla 18 telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi.

Telefonundan sohbetleri izlemiş Özdaban'ın adına kayıtlı olan telefon hattından internet üzerinden sık sık Fetullah Gülen'in sohbet programlarını izlediği ortaya çıkarıldı. Bu durumun kendisine sorulması üzerine ise Özdaban, suçu babasına atarak, “Adıma kayıtlı hattı babam kullanıyor. 2-3 yıl önce akıllı telefon aldık. Yanlışlıkla girip izlemiş olabilir” iddiasında bulundu.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • sami 10 ay önce Şikayet Et
  adamlar örgüte ilk girdiklerinde TEK BİR GÜNAHINIZ VAR: O DA DEŞİFRE OLMAK telkiniyle yıllarca yetişiyorlar. deşifre olmamak adına içki, kumardan, baş açmaya, plajlarda sere serpe gezinmeye, faiz yemeye kadar her yol mubah görülmüştür.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • hamza 10 ay önce Şikayet Et
  tek çözüm idam
  Cevapla
 • ALiCan Saneli 11 ay önce Şikayet Et
  Erkek ol.
  Cevapla
 • FERO 1 11 ay önce Şikayet Et
  yaptık deyin biraz erkek olun kıvırmayın .
  Cevapla
 • erdal yiğit 11 ay önce Şikayet Et
  At yalanı s inananı ellerini bir yerine sokun bunun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.