Güncel

‘Bir Kadın ve Bir Erkek’in bestecisi artık yok!

09:12 30 Aralık 2016
‘Bir Kadın ve Bir Erkek’in bestecisi artık yok!

"En İyi Özgün Senaryo" ve "En İyi Yabancı Film" dalında Oscar ödülleri kazanan 1966 yapımı "Bir Kadın ve Bir Erkek" filminin unutulmaz müziklerinin söz yazarı ve bestecisi Pierre Barouh, hayatını kaybetti.

Yves Montand tarafından söylenen "La Bicyclette" (Bisiklet) şarkısının sözlerini de yazan Barouh'un, 82 yaşında Paris'te öldüğü açıklandı. Karısı, hastanede tedavi altında olan Barouh'un, bir arterin kan pıhtısı nedeniyle tıkanması sonucu oluşan enfarktüs yüzünden 5 gün önce kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumduğunu duyurdu.

TÜRKİYE'DEN GÖÇTÜLER

Türkiye'den göçen Yahudi bir ailenin çocuğu olarak Paris'te dünyaya gelen Barouh, sanatçılığının yanısıra gazetecilik ve milli takıma kadar uzanan bir voleybol kariyerine sahipti. Müzisyenlik, söz yazarlığı, sinema ve tiyatro oyunculuğu gibi sanatın birçok dalında eser veren Barouh'un ölüm haberi, Fransa basınında geniş bir şekilde yer aldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.