Güncel

Deniz Feneri'nden ses getirecek iyilik projesi

12:08 28 Kasım 2016 1 Yorum Var
Deniz Feneri'nden ses getirecek iyilik projesi

Deniz Feneri'nden tüm Türkiye'yi kapsayacak proje. İlk kez Ulke.com.tr'nin öğrendiği projenin ayrıntılarını İletişim Koordinatörü Recep Koçak açıkladı. Proje tam anlamıyla hayata geçtiğinde Türkiye'deki tüm çocuklar birer İyilik elçisi olacak....

Nusret Odabaş'ın haberi

21 yıldır yaptığı yardımlarla yüzleri güldüren Deniz Feneri yeni projelerle yoluna devam ediyor. Son proje Türkiye'nin tüm çocuklarını iyilik yapmaya davet ediyor. Projenin ayrıntılarını İletişim Koordinatörü Recep Koçak Ulke.com.tr'ye açıkladı.

PROJEMİZİ OKULLARDA ANLATTIK

22 ilçede pilot okula gittik. 2015-2016 öğretim yılında 48 okuldaydık. Bazı okullardan da davet gelmişti. Buralarda bir yardım kuruluşu olarak çocuklarımıza Deniz Feneri'ni anlatıyoruz. Ardından da isterseniz beraberce bir ihtiyacı giderelim diye teklifte bulunuyoruz. Ne yapıyoruz peki? Çocuklara sınıflarda kumbaralar dağıttık. Geçen yıl gittiğimiz okullardan gelen yardımlarla 15 kuyu açıldı. Okulların isimleri o kuyulara yazıldı. Çocuklarımız iyilik projesinin gerçekleşmesine katkıda bulunmanın sevincini yaşadı.  Böylelikle ileride çocuklarımız daima iyilik yapacak ve iyi insan olacak bir hüviyete bürünecek. Bu projeyi Antalya'daki 10 okuluzda da anlattık. Orada da temsilciliklerimiz projeyi takip ediyor. 

İSTANBUL'DAN İYİLİK HAREKETİNE BAŞLIYORUZ

Aralık 17'de 1 gün sürecek gönüllü eğitim programı yapacağız. Oraya İstanbul'daki tüm İmam Hatip okulları ve liselelerinden öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz katılacak. İyilik okulunu anlatacağız onlara. İyiliğin şahsiyet gelişimindeki faydalarını anlatacağız. Okul idarecileri oradaki sunumu kendi okullarında devam ettirecekler. İstanbul'da 300 okuldan bahsediyoruz ilçeler dahil. Bu okulların tamamında projemiz uygulanmış olacak. Her okul o proje içinde bir iyilik hareketine katılacak. Kimisi bir kuyu açacak, kimisi Afrika'da bir mescit yaptıracak. Kimisi okul, kimisi sağlık ocağı yaptıracak. Okulların hedefi olacak. Bunun adına iyilik hedefi de diyebiliriz. Organizsayonu biz yapacağız. Kaynak okullardan gelecek. Örneğin Etiyopya'da bir okul projesini ele alırsak açılışa o okuldan temsilcilerle birliktte gidip okulu açacağız. Yanımızda öğretmenler öğrenciler olacak. Resmedecekler ve orta çıkan işi görecekler...

TÜM TÜRKİYE'DE PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK

Hedefimiz bütün Tükiye'de bu projeyi uygulamak. Tabi önce pilot illerden başlıyoruz. İstanbul'dan yola koyulduk ardından tüm yurdumuzdaki eğitim kurumlarında bu uygulamaya okullarımızı dahil etmeyi düşünüyoruz. 21 yıldır iyilik yapan Deniz Feneri derneği tecrübesini genç nesillerimizi de iyilik elçisi yaparak yola devam etmek asıl amaç.  Onların da hayatı öğrendiği bu yaşlarda iyilik yaparak, iyiliğe katkıda bulunarak iyi insan olarak yetişmelerini istiyoruz. Son iki yıldaki girişimlerimizden yaptığımız çalışmalarda görüyoruz, çocuklarımız bu işe çok hazır. İdarecilerimiz bu işe çok hazır. Bu projemiz tam olarak faaliyete geçtiğinde Türkiye'nin daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bunu geçmişte olan örneklerinden dolayı başarabileceğimizi düşünüyorum.  

DEVLET, DENİZ FENERİ VE OKULLAR EL ELE OLACAK

İşin bir tarafında Milli Eğitim Bakanlığı var. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle birlikte. Diğer tarafında okullardaki çocuklar ve onların aileleri.  Bir tarafta da valilikler var. Biz de bu projeyi tamamlayan taraftayız. El birliği ile, el ele, kol kola, gönül gönüle gidecek kollektif bir proje. Birilerini mutlu etmek için güçlerimizi birleştirdiğimiz bir hareket. Yapılacak olan yardımın küçüğü büyüğü esas değil. Herkesin katılımını sağlayacak ve sonunda ortaya çıkan eserle herkesin sahipleneceği birilerinin de yüzlerinin güleceği hayırlı bir iş. Yani çocuklarımız iyiliğin paydaşı yapılacak. Türkiye'deki tüm çocuklarımız iyilik yaparak iyi bir insan olarak yetişecek. Allah yardımcımız olsun. İyilik yapan, yaptıran herkesten Allah razı olsun. Az veya çok demeden yardımlarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. 

nusret.odabas@ulke.com.tr

(ULKE.COM.TR)

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • tuba 1 yıl önce Şikayet Et
    21 yıldır yaptığı yardımlarla yüzleri güldüren kısmını okudum :))))))) gülmekten gerisini okuyamadım yaaaaaaa :))))))
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.