Emlak

Devre mülk ve devre tatil alacaklar dikkat!

13:47 04 Şubat 2017
Devre mülk ve devre tatil alacaklar dikkat!

Devre mülk ve devre tatil satışlarında dolandırıcılığın arttığını belirten tüketici dernekleri ve hukukçular, vatandaşları sözleşme imzalarken dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Bazı fırsatçı firma ve kişilerin süslü reklam ve broşürlerle devre mülk ve devre tatil alıcılarını dolandırdığını belirten tüketici dernekleri ve hukukçular, tüketicilerin hiçbir neden olmadan 14 gün süre içinde cayma hakkının bulunduğunu, belirtilen hususlarda yaşanan herhangi bir eksiklikte ise sözleşmenin istenilen zamanda feshedilebileceğini kaydetti.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkan Yardımcısı Aziz Koçal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devre mülk satışlarının ve bu devre mülklerin aidatlarının adeta "modern dolandırıcılık" yöntemi haline geldiğini savunarak, bu alandaki mağduriyetlerin her geçen gün arttığını söyledi. Koçal, haksız kazanç peşinde koşan bazı şirket ve kişilerin işini düzgün yapan firma ve tüketicileri zor durumda bıraktığını aktardı.

Devre mülk satışı yapan bazı firmaların boş araziler, süslü reklam ve broşürlerle tüketiciyi mağdur etmeye devam ettiğini öne süren Koçal, alıcıların sıkıntıya düşüp cayma hakkını kullanmak istediklerinde firmalarca taleplerinin kabul görmediğini, tüketicinin kaptırdığı parasını geri alabilmek için uzun süren hukuki sürece girdiğini ifade etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
Emlak devremülk
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.