Ekonomi

Trafik sigortasında yeni dönem!

12:22 17 Şubat 2017 3 Yorum Var
Trafik sigortasında yeni dönem!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıklarını, hali hazırdaki düzende birçok eksik olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıklarını söyledi. Şimşek yaptığı açıklamada, sistemlerde bir eksiklik olduğunun altını çizdi.

Trafik sigortası hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şu anda yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Sistemin şöyle bir eksikliği var, trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanızın sigortası var, belki de hiç deneyimi olmayan bir şoföre 'hadi al sür' diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine'ye söyledim, arkadaşlar çalışıyor. Sadece taşıtın değil sürücünün risklerini de dikkate alan bir sistem... Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker" dedi.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Nedense bu adamın söylediği hiçbir şey gerçekleşmedi. kesin daha da zamlanacak.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • bahadır 9 ay önce Şikayet Et
  bunlar yalan söyluyorlar bir iki senede böyle oyalıyacaklar milleti bakın göreceksiniz
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • adem 9 ay önce Şikayet Et
  sigortayı zorunlu olmaktan çıkarın, isteyen kasko yapsın
  Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.