Eğitim

İstanbul Üniversitesi'nde 'Teşekkürler İstanbul'

10:45 16 Haziran 2015
İstanbul Üniversitesi'nde 'Teşekkürler İstanbul'

İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi, uluslararası sertifikalarını özel bir etkinlikle dağıtıyor

İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi, “Yabancı Dil Olarak Türkçe” öğretiminde İstanbul Üniversitesi’nin dünyaya açılan penceresi konumunda. 2000 yılından beri toplam 20.000 uluslararası öğrenciye Türkçe öğreten İÜ Dil Merkezi, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın düzenlediği Türkiye Bursları programıyla Türkiye’de eğitim hakkı kazanan dünyanın muhtelif ülkelerinden öğrencilerin Türkçe eğitimlerini yürütüyor. 

2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkiye Burslusu programıyla dünyanın 89 ülkesinden İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’ne gelen 420 uluslararası öğrenci Türkçe eğitimlerini tamamlayarak 16 Haziran 2015’te sertifikalarını alıyor.

16 Haziran 2015 saat 15.00’te İstanbul Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Sertifika Töreninde Türkiye Burslusu öğrencilerin "Teşekkürler İstanbul" adını verdikleri fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak,  ardından uluslararası müzik grubu konser verecek ve öğrenciler Türk halk danslarından örnekler sergileyecekler. Ayrıca uluslararası öğrencilerin şiir dinletileri ile birlikte öğrencilerin hazırladığı kısa film gösterilecek. Törenin sonunda, Türkçe kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verilecek.

 

YORUMLAR

“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.