Dünya

İsrail'de büyük hainlik! Mangal yaktılar...

11:18 21 Nisan 2017 5 Yorum Var
İsrail'de büyük hainlik! Mangal yaktılar...

Açlık grevi yapan Filistinlilerin bulunduğu bir İsrail cezaevinin önünde bir grup 'mangal' yaptı. Polisin müdahale etmediği olayın ardından Filistinliler eylemi protesto için cezaevine yürüdü

Filistin yönetimindeki Ramallah kenti yakınlarında bulunan ve Filistinli tutsakların açlık grevi yaptığı İsrail'e ait bir cezaevinde bazı yerleşimciler 'mangal partisi' düzenledi.

Batı Şeria'da bulunan Ofer askeri hapishanesinin dışında aşırı sağcı Ulusal Birlik partisinin gençlik kolu mangal yaptı. Arutz Sheva 7'de yer alan habere göre, İsrail'de hapishanelerinde bulunan bin 500'ün üzerinde Filistinli tutuklunun açlık grevine başlamasını 'protesto' etmek isteyen Ulusal Birlik partisi üyesi yerleşimciler hapishane önünde mangal kurup tavuk kızarttı. 

Hapishane önündeki mangala katılan Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ophir Sofer, "Açlık grevine kulak vermeyi bırakmanın ve onların kaprislerini kâle almadığımızı göstermenin zamanı geldi" dedi. Partinin Gençlik Kolları Başkanı Avichai Greenwald, "Açlık grevinden kurtulmak mı? Teröristlere neden ölüm cezası vermediğimiz bile belli değil. Umarız açlık grevlerinde başarılı olurlar. Bildiklerini okusunlar" dedi.

Gün içinde bir grup Filistinli, önünde mangal yapanları protesto etmek için cezaevine yürüyüş düzenledi.

İsrail cezaevlerinde bulunan bin 500 Filistinli tutuklular 'Özgürlük ve Onur' adıyla hapishane koşullarının iyileştirilmesine yönelik geçtiğimiz hafta içinde açlık grevine başladı.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Meraklı Köfteci 7 ay önce Şikayet Et
  Yahu müslüman hiç açlık grevi yapar mı olacak iş değil
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Kartal 7 ay önce Şikayet Et
  kumsalda oynayan çocukları füzelerle vuran, fosfor bombaları ile insanları katleden, "en mutlu olduğum an bir filistinliyi öldürüp kanının aktığını gördüğüm an" diyecek kadar insanlıktan nasibini almamış katillerden ne beklenirki..İNSAN olmasınımı?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • mesut 7 ay önce Şikayet Et
  bunların ne kadar adi ve alçak olduğunu açıkça söyleyen kim var dünyaya? tabii Tayyip Bey'den başka ?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • çakır 7 ay önce Şikayet Et
  Binlerce yıl sıkıntı çekip kıyamete yakın kısa bir zaman feraha kavuşan bu millet;hak ettikleri cezayı bulma vakitleri yakındır.Küfür devam eder zulüm devam etmez.
  Cevapla
 • G.G 7 ay önce Şikayet Et
  İnsaniyet ayrı bir şey tabii ki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
israil eylem yaktılar
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.