25.02.2017
28 o
Vaktin çıkmasına kaldı
  • İmsak 12:15
  • Güneş 12:16
  • Öğle 12:17
  • İkindi 12:18
  • Akşam 12:19
  • Yatsı 12:20

"CNN buradan uzak dursun"

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD televizyonu CNN hakkında, "Buralardan uzakta duran bir CNN istiyorum" dedi.

Eklenme Tarihi : 15.02.2017 17:38

Maduro, başkan yardımcısının ABD tarafından 'uyuşturucu kaçakçısı' ilan edilmesine dair özür beklediğini söyledi.
 
ABD’nin, Venezuela Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami’yi ‘uyuşturucu kaçakçısı’ olarak göstermesine Devlet Başkanı Nicolas Maduro tepki gösterdi. ABD’nin özür dilemediği takdirde adım adım cevap vereceklerini söyleyen Maduro, ABD televizyon kanalı CNN’e dair de Venezuela hakkındaki iddialarının ardından açıklamalarda bulundu.
 
‘CEVAP VERMEMİZ GEREKEN BİR SALDIRI’
 
ABD Hazine Departmanı’na bağlı Dış Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından yayınlanan belgede Aissami’nin Latin Amerika’dan ABD’ye giden uyuşturucu kaçakçılığı hatlarını kontrol ettiği yer aldı. Maduro, konu hakkında “ABD’nin yaptırımı geri çekip Başkan Yardımcımız’dan resmen özür dilemesini istiyoruz” dedi. Maduro saldırının Venezuela tarafından cevap verilecek bir saldırı olduğunu belirtti.
 
Aissami ile yan yana konuşan Maduro, “Şimdi savaşmamız gerekiyor, ilerleyeceğiz. İmparatorluğun, Kuzeyin düşüşünü er ya da geç hep beraber göreceğiz. Bize saldıran herkes kaybedecek” dedi.
 
‘CNN, BURADAN UZAK DURSUN’
 
CNN’in İspanyolca yayın yapan kanalının Irak’taki Venezuela elçiliğinde sahte pasaport dağıtıldığını iddia ettiği haberin üzerine açıklama yapan Maduro, Federal Hükümet Konseyinde yaptığı konuşmada, “CNN, Venezuela’ya karşı yürütülen savaşın en büyük enstrümanıdır” dedi. Haftalık ‘Maduro ile Pazar Günü’ adlı televizyon programında da CNN’e seslenen Maduro, “Venezuela’ya burnunu sokma! Buralardan uzakta duran bir CNN istiyorum” dedi.

250

Ajans Haberleri

Ülke, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.

Ajanslar