Dünya

ABD, Türkiye'nin bağımsızlığından rahatsız olmuş!

17:26 11 Ocak 2017 5 Yorum Var
ABD, Türkiye'nin bağımsızlığından rahatsız olmuş!

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü tarafından hazırlanan bir raporda, Türkiye'nin giderek daha bağımsız hâle gelen dış politikasının NATO için bir tehdit olduğu ifade edildi

Ulusal İstihbarat Direktörlüğü'nün küresel eğilimleri değerlendirdiği 'Global Trends' isimli raporunun Avrupa bölümünde Türkiye'ye ilişkin olarak de değerlendirmelerde bulunuldu.

Raporda şu ifadelere yer verildi: "Türkiye'nin gitgide daha bağımsız ve çok yönelimli hale gelen dış politikası en azından orta vadede, Avrupa'daki dağılma akımlarını artıracak. Bu durum, NATO'nun uyumu ve NATO-AB işbirliği karşısında bir tehdit oluşturacak."

 

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • IBRAHIM 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye; ABD'nin yahudi Lobisinin taşeronu sıfatıyla; ortadoğuya saldırıp "büyük Israil" projesini düzmece raporlar hazırlatarak meşruiyet kazandıktan sonra bölgeye saldıran ABD'ye karşı, partner ve müttefik ABD'ye karşı değil.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • gürhan deniz 11 ay önce Şikayet Et
  abd KÖLELİK DÜZENİNİ UNUTAMAMIŞ.
  Cevapla
 • Yah tabi 11 ay önce Şikayet Et
  Kaynaklar hep rus kaynaklari. Allah bilir yalandir.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • senem 11 ay önce Şikayet Et
  ee amerika sen müttefiğine darbe yapıp sırtından hançerlersen bunun bedelini ortadoğudan uzaklaştırılarak ödersin
  Cevapla
 • mustafa uysal 11 ay önce Şikayet Et
  nato:abd caydırıcı güç olmaktan çok teröre ve teröristlere yardım eden güç olmuştur.çizgiden ayrılan ülkemiz değil başta abd olmak üzere almanya ingiltere fransa ve italyadır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
abd istihbarat
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.