Dünya

Ayrıldığı evine döndüğünde evi başka ülkedeydi!

09:24 11 Ocak 2017 2 Yorum Var
Ayrıldığı evine döndüğünde evi başka ülkedeydi!

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan Dato Vanişvili, birkaç günlüğüne ayrıldığı evini döndüğünde farklı bir ülkede buldu

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan 82 yaşındaki Dato Vanişvili, birkaç günlük aranın ardından evine döndüğünde evinin farklı bir ülkenin sınırları içerisinde kaldığını gördü.

Evine döndüğünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaşan Vanişvili'ye askerler evinin Rusya sınırları içerisinde kaldığını ve eğer Rusya'da yaşamak istemiyorsa evi terk etmesi gerektiğini söyledi.

Evini terk etmek ve ülkesini terk etmek seçenekleri arasında sıkışan Vanişvili, "Bana, burası Rusya toprağı diyorlar. Ben Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesindenim. Adım Vanişvili ve Gürcü vatandaşıyım!" sözleriyle duruma tepkisini gösteriyor.

Evinin yer aldığı ülke değişti

Bölge halkı, Rusya ile Gürcistan arasındaki çatışmalardan sonra oluşan ve 'işgal hattı' olarak tanımladıkları sınır çizgisinin her hafta Rusya lehine ilerlediğini söylüyor. Kimileri ise Rusya'nın Kırım gibi Güney Osetya'yı da topraklarına katmak istediğini belirtiyor.

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • eray akalın 11 ay önce Şikayet Et
    Komik bir haber ama ruslar da ilginç davranmış.istedikleri zaman kimsenin gözünün yaşna bakmazlar.zaten amerikada ruslardan belasını bulacaktır.dinsizin hakkıda imansız gelir diye de bir laf varçama bu laf her zaman geçerli değil
    Cevapla
  • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
    Allah yardımcısı olsun
    Cevapla
ETİKETLER
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.