Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da havaya rastgele ateş açılması

19:45 04 Ağustos 2017
Afyonkarahisar’da havaya rastgele ateş açılması

Afyonkarahisar’da havaya rast gele ateş edilen bir et işleme tesisi bahçesinde yapılan incelemede bin 454 boş kovan bulundu.

Afyonkarahisar Valiliğinden olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 18 kişi hakkında işlem yapıldığı ifade edildi.

Olay yerinde yapılan aramada çeşitli niteliklerde 8 silah ele geçirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olay yerinde yapılan aramada, 4 adet değişik markalarda tabanca, bir adet kuru sıkı tabanca, 3 adet av tüfeği, 146 adet tabanca fişeği, 40 adet av tüfeği fişeğinin ele geçirildi. Aramada ele geçirilen tabancalardan 3'ünün ruhsatsız olduğu, bir tabancanın ise Denizli ilinden 2009 yılında çalıntı olduğu tespit edilmiştir. Yapılan olay yeri incelemesi neticesinde tesis bahçesinde bin 454 adet boş, 60 adet dolu fişek kovanı muhafaza altına alınmıştır. Şüphelilerden 3'ü hakkında 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan ayrı dosya hazırlandığı, şüpheliler hakkında Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokmak, Tehdit ve Görevi Yaptırmamak İçin Direnme suçlarından işlem yapıldığı ve tahkikatı devam etmektedir."

29 Temmuz günü Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan bir et işleme tesisinin bahçesinde düzenlenen özel eğlencede havaya rast gele ateş açılmış, olayla ilgili 14 kişi gözaltına alınmıştı.

YORUMLAR

ETİKETLER
emniyet rastgele ateş
“ülke.com.tr” de Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.